Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TEB SIM Kart Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

TEB (Türk Ekonomi Bankası)

TEB (Türk Ekonomi Bankası) müşterileri, sim kart blokesi ile karşılaştıklarında, bankanın sunduğu çeşitli bankacılık işlem kanalları aracılığıyla bu durumu kolayca çözebilirler. TEB SIM kart blokesi, özellikle güvenlik nedenleriyle uygulanır ve bankacılık işlemlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için bu blokeyi kaldırmak gerekir.

TEB SIM kart blokesi, yeni bir sim kart kullanmaya başladığınızda veya mevcut sim kartınızı değiştirdiğinizde meydana gelir. Banka, güvenlik sebebiyle bu durumda sim kartınıza bir bloke uygular ve bu blokeyi kaldırmak için bazı adımlar atmanız gerekir. TEB, müşterilerine bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeleri için çeşitli yöntemler sunuyor.

Sim kart blokesi kaldırma işlemi için ilk yöntem, TEB şubeleridir. Müşteriler, en yakın TEB şubesine giderek kimlik belgeleriyle birlikte sim kart blokesi kaldırma talebinde bulunabilirler. Şube yetkilileri, kimlik doğrulaması yaptıktan sonra sim kart blokesi kaldırma işlemini gerçekleştirirler. Öte yandan mobil uygulama üzerinden de blokeyi kaldırabilirsiniz.

TEB SIM Kart Bloke Kaldırma

TEB SIM kart blokesi kaldırmak için izlenmesi gereken adımlar oldukça basittir. Bu işlemi mobil uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanız gereken adımlar ise aşağıda verildiği gibidir.

Cepteteb Mobil Uygulamasını Açın

İlk olarak, telefonunuzda yüklü olan Cepteteb mobil uygulamasını açın. Bu uygulama üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Parola Yanında Yer Alan “AL/UNUTTUM” Butonuna Tıklayın

Ana ekran üzerinde, parola kısmının hemen yanında yer alan “AL/UNUTTUM” butonuna tıklayın.

“Kredi Kartı / Banka Kart Bilgileri Kullanarak” Seçeneğini Seçin

Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Kredi Kartı / Banka Kart Bilgileri Kullanarak” seçeneğine tıklayın.

Kart Bilgilerinizi ve Cep Telefon Numaranızı Girin

Gelen ekranda, sizden kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi, kart şifrenizi ve bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girin ve “DEVAM” butonuna tıklayın.

İstenilen Bilgileri Girin ve İşleme Devam Edin

İşlemi tamamlamak için gerekli olan bilgileri girin. Bu bilgiler doğrultusunda kimliğiniz doğrulanacak ve işlem süreci devam edecektir.

SIM Kart Blokenizi Kaldırın

Son olarak, SIM kart blokenizi kaldırarak yeni oluşturulan parolanızla giriş yapabilirsiniz. Yeni parolanız SMS ile iletilecektir ve bu parolayı kullanarak tekrar uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

İŞKUR Hibe Destek Programı 500 Bin TL Veriyor